Zacznij czerpać większe korzyści z treningów dzięki Mass Extreme. Kliknij i sprawdź!

Ranking tabletek na masę mięśniową

Pilnowanie regularnych ćwiczeń oraz trzymanie swojej diety to elementy, które przy budowie masy mięśniowej są niezwykle istotne. Aby na ciele pojawiły się zarysowane mięśnie i imponujące mięśnie były widoczne, konieczne będzie zastosowanie suplementu. Należy pamiętać o tym, by nie stosować sterydów, gdyż są one naprawdę niebezpieczne dla zdrowia. Zatem powinno się zwrócić uwagę na tabletki składające się z naturalnych surowców, które odżywią organizm oraz dodadzą mu energii. Wybór tych tabletek jest imponujący, jednak my wyszczególniliśmy kilka preparatów, które odznaczają się sporą skutecznością.

Skuteczność:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Efekty:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Szybkość działania:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Bezpieczeństwo:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Cena:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star

Grono składające się z profesjonalistów oraz internautów poleca tabletki na masę. Tego rodzaju preparaty przybyły do nas z USA, a tam zostały szczegółowo przebadane. Badania te wykazały, że stosowanie preparatów powoduje przyrost mięśni, który wynosi do 2 kg w ciągu dwóch tygodni. Pozytywne działanie występuje, dzięki temu, że w składzie widnieją takie składniki jak: korzeń maca, spora zawartość kwasu fosfatydowego oraz kozieradka. Preparat, który nazywa się Mass Extreme znacznie podnosi poziom testosteronu, dodaje energii, a także zwiększa wydajność treningową. Widocznym efektem zażywania Mass Extreme jest przyrost tkanki mięśniowej.

Skuteczność:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Efekty:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Szybkość działania:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Bezpieczeństwo:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Cena:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star

To suplement na przyrost masy mięśniowej, który zasługuje na uwagę. Jego skład jest w stu procentach naturalny, a znajdziemy w nim takie składniki jak: buzdyganek naziemny, żeń-szeń, kozieradka oraz korzeń maca. Przy jego stosowaniu można liczyć na ogromny poziom testosteronu, spore pokłady energii, a także zwiększoną wydajność treningową. Z efektów jego stosowania cieszy się sporo osób, co widać w pozytywnych opiniach internautów, którzy cieszą się doskonałą sylwetką, a także wzrostem libido.

Skuteczność:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Efekty:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Szybkość działania:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Bezpieczeństwo:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star
Cena:
Star Star Star Star Star Star Star Star Star Star

Drugą z kolei pozycją są kapsułki TestoBoost, które zostały docenione przez osoby niezbyt regularnie odwiedzające siłownię. Tabletki te wspomagają budowę tkanki mięśniowej, bez wykonywania regularnych ćwiczeń. Dzięki temu, że TestoBoost zawiera w składzie zieloną herbatę, kozieradkę oraz kompleks ziołowy Tribulus Terresstris Extract, może pochwalić się skutecznością działania, do którego zalicza się podniesienie poziomu testosteronu, a także wsparcie szybkości metabolizmu (kalorie zmieniają się w aminokwasy, które są potrzebne do budowy tkanki tłuszczowej).

Darek
Darek / Radom

Pewnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że motywacja znacznie spada, kiedy efekty treningów nie są widoczne. Ja też miałem ten problem, jednak odkąd trener zalecił mi stosowanie tabletek Mass Extreme efekty mojej pracy są naprawdę widoczne. Polecam wszystkim!

Więcej >>
Maksymilian W.
Maksymilian W. / Wrocław

Od dawna starałem się wykonywać rozmaite ćwiczenia, czekając przy tym na efekty mojej pracy. Nie były one zupełnie widoczne, stąd też przeczytałem trochę więcej o suplementacji wspierającej treningi. Z polecenia wielu internautów kupiłem Mass Extreme i mogę go polecić! Działa cuda!

Więcej >>
Mario
Konrad / Olsztyn

Wiedząc już, czym są sterydy i jakie mogą być ich skutki uboczne, unikałem jakichkolwiek suplementów do budowy mięśni. Starałem się ćwiczyć bez wspomagaczy, więc efekty były nikłe. Odważyłem się jednak na zastosowanie środka Mass Extreme i to była dobra decyzja, ponieważ wyglądam świetnie! Polecam serdecznie!

Więcej >>
polski | deutsch | español | Česká republika | ελληνικά | UK | suomalainen | français | magyar | עברי | italiano | Lietuva | Latvija | nederlands | português | românesc | SVENSKA | slovenski | slovenský |

Chcesz w końcu zacząć porządnie rozwijać swoją sylwetkę, stawiając sobie za priorytet rozbudowę masy mięśniowe? W takim razie musisz zacząć więcej jeść. Innej drogi nie ma. Trening jest oczywiście najważniejszy, więc w pierwszej kolejności skup się na tym, by odpowiednio dostosować go do swojego celu, ale zaraz potem sprawdź, czy aby na pewno twoja aktualna dieta zapewnia ci dostateczną ilość kalorii. Powinieneś przejść teraz na dodatni bilans kaloryczny. Nadwyżka kaloryczna stanie się podstawowym budulcem dla twoich mięśni. Zapewni ci też więcej energii, która przełoży się na efektywność treningów. A im cięższe one będą, tym więcej dzięki nim zyskasz.

Nie można jednak mylić masy z obżarstwem. A niestety ludziom często się wydaje, że te dwa pojęcia oznaczają jedno i to samo. Prawdziwa masa nie powinna jednak polegać na bezmyślnym wpychaniu w siebie jak największych ilości jedzenia. To dobrze, że utrzymujesz dodatni bilans kaloryczny, ale zwracaj też uwagę na to, skąd czerpiesz dodatkowe kalorie. Jak przytyć? Przede wszystkim tyj mądrze i z głową. Jeżeli w ciągu zaledwie jednego tygodnia uda ci się przybrać na wadze jeden czy dwa kilogramy, nie powinien być to dla ciebie powód do radości, bo na pewno nie będzie to sama tkanka mięśniowa, a po prostu tłuszcz. Ogólnie rzecz biorąc przyjmuje się, że na masie powinno się tyć maksymalnie pół kilograma na tydzień. Jeżeli natomiast z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie utrzymać diety o wyższej podaży kalorycznej, nie bój się sięgnąć po uzupełniające ją odżywki na masę, tabletki czy nawet sterydy. Tego typu środki mogą ci tylko pomóc w szybszym osiągnięciu celu. Jeżeli będziesz je przyjmować rozsądnie i nie zaczniesz z nimi przesadzać, na pewno sobie nie zaszkodzisz, a jedynie sprawisz, że twoja sylwetka nareszcie zacznie się porządnie i wyraźnie kształtować, a mięśnie w końcu będą aktywnie rosnąć.

Czy tabletki mogą przyspieszyć przyrost masy mięśniowej?

Jak najbardziej tak, choć oczywiście wiele zależy od tego, po jaki rodzaj tabletek sięgniesz. Zawsze staraj się wybierać sprawdzone suplementy diety o odpowiednio opracowanym składzie, w których wystąpią związki mogące wyraźnie przyczynić się do szybszego przybierania na wadze. Efekty takiej dobrze ułożonej suplementacji bywają naprawdę spektakularne. Będą jeszcze lepsze, jeżeli nigdy wcześniej nie używałeś podobnych tabletek, gdyż w takim wypadku twój organizm nie zdołał się do nich przyzwyczaić i uodpornić się na ich działanie. Pamiętaj jednak, że akurat w przypadku suplementacji tak samo ważna musi być dla siebie jej efektywność, jak i jej ogólne bezpieczeństwo. Nie kupuj czegoś, co do czego nie masz pełnego zaufania i nie wybieraj nigdy środków pochodzących od nieznanych nikomu producentów. Mimo wszystko nie traktuj dodatkowej suplementacji jak czegoś złego. To normalne, że możesz nie chcieć sięgać po sterydy na masę, które są jednak bardziej skomplikowanymi i specjalistycznymi produktami, ale w tabletkach - często bazujących głównie na naturalnych substancjach - nie ma niczego złego. Uzupełniając nimi właściwie opracowany jadłospis, bardzo szybko zapewnisz sobie optymalną dla ciebie nadwyżkę kaloryczną. Zadbasz też o wartość swojej diety. Zwiększysz w niej ilość protein, co przełoży się na efekty sylwetkowe. Szukając na rynku tego rodzaju tabletek na masę, najprawdopodobniej bardzo szybko zorientujesz się w tym, że najlepsza dla laika jest po prostu kreatyna. To ten związek przyjmowany jest regularnie niemalże przez wszystkich sportowców. Coś musi w nim zatem być, skoro wszyscy go biorą i chętnie się do tego przyznają.

Jak działa kreatyna?

Kreatynę zalicza się do grupy ergogeników, czyli substancji mających na celu poprawę wydajności organizmu. Suplementując ten związek, dbasz zarówno o swoją wydolność tlenową, jak i tę beztlenową. Przy okazji budujesz większą siłę. Stajesz się bardziej wytrzymały i jesteś w stanie wydłużyć czas trwania treningów, by wykonać na nich jeszcze cięższą pracę, która przełoży się na szybszy przyrost mięśni. Większość osób bardzo dobrze toleruje ten związek. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by go nie przyjmować - kreatyna jest substancją występującą naturalnie w każdym organizmie, tak więc każdy organizm jest do niej przyzwyczajony. Mając na uwadze pochodzenie kreatyny, można by było stwierdzić, że bez sensu przyjmować ją w tabletkach. W końcu związek ten występuje też w naturalnej żywności, więc wystarczy dodać ją do jadłospisu. Nie jest to jednak aż tak proste. Kreatyna rzeczywiście może być dostarczana wraz z normalnym pożywieniem, ale w produktach spożywczych jest jej tak niewiele, że aby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten związek, musiałbyś zjadać każdego dnia ponad kilogram wołowiny, co byłoby dość trudne do wykonania. Zdecydowanie lepiej i łatwiej sięgnąć po tabletki na masę zawierające kreatynę. Nierzadko jest ona jedynie częścią składową różnych suplementów diety, choć możesz ją też oczywiście kupić w jej czystej postaci. Wybór należy do ciebie.

Jak przyjmować kreatynę?

Suplementacja kreatyną prawdopodobnie wspomoże twoje osiągnięcia sportowe. Jeżeli więc od paru ładnych lat ćwiczysz na siłowni, ale dopadł cię okres stagnacji i mimo wzrostu wagi twoja siła nie chce iść w górę, powinieneś wykorzystać pewne suplementy diety, które odbudowałyby twoją moc. Zacznij od tego zupełnie podstawowego, czyli właśnie kreatyny. Jest ona bezpieczna dla zdrowia, dlatego nie musisz jej traktować jak sterydu. Kreatyna występuje też w naturalnej żywności. Znajdziesz ją w mięsie, tłustych rybach, a nawet w mleku. Jako że jednak w naturalnej żywności jest jej naprawdę niewiele (o czym już sobie powiedzieliśmy), jeżeli chcesz odczuć jej działanie, musisz sięgnąć po suplementy diety. Do wyboru masz tu kilka odmian kreatyny. Te najpopularniejsze to: monohydrat, cytrynian oraz jabłczan. Dwa ostatnie są droższe, ale nie znaczy to wcale, że lepsze, ponieważ monohydrat wykazuje się zbliżonym działaniem, a jest do tego znacznie tańszy. Postaw więc na klasykę. Zacznij przyjmować monohydrat kreatyny zgodnie z zaleceniami producenta i sam zobacz, jak korzystnie wpływa on na twoją siłę i przy tym samą sylwetkę. Na ogół optymalną dawką dla przeciętnej osoby dorosłej będzie 5 g kreatyny na dzień. Jeżeli jednak twoja masa ciała przekracza sto kilogramów, możesz podwoić tę standardową dawkę. Dostosuj ją do swojej wagi. Osoby cięższe potrzebują większych ilości kreatyny, by móc dostrzec jakiekolwiek efekty suplementacji.

Jak jeszcze można szybciej budować masę mięśniową?

Sposobów na to jest mnóstwo. Jeżeli więc nawet taka dodatkowa suplementacja kreatyną nie zdoła zagwarantować ci efektów, o jakich marzysz, wypróbuj inną metodą na przyspieszenie procesu budowania masy mięśniowej. Ta, którą omówimy sobie teraz, zadziała dosłownie na każdego. A polega ona na przyjmowaniu sterydów na masę. Nie musisz tak zupełnie od razu rezygnować z tej opcji. Sterydy anaboliczne, które zwykle są pochodnymi testosteronu, nie zawsze są szkodliwymi syntetykami, bo część z nich chwali się pochodzeniem w pełni naturalnym. Wyróżniają się oczywiście działaniem anabolicznym. Pomagają w kształtowaniu mięśni, pozwalając na ich szybką i bezproblemową budowę. Nie bez powodu niemalże każdy kulturysta w pewnym momencie swojego życia przyjmował sterydy. O ile nie są one stosowane w olbrzymich ilościach, nie będą szkodliwe ani dla twojego organizmu, ani dla twojego ciała. Uważaj wyłącznie na to, po jakie produkty sięgasz. Skoro już chcesz uzupełnić suplementację pewnymi sterydami, zadbaj o to, by wybrać te naprawę skuteczne o potwierdzonym działaniu. Jednym z nich będzie związek o nazwie metanabol. Nie dość, że przyspiesza on rozbudowę masy mięśniowej, to jeszcze do tego ma działanie antykataboliczne, ponieważ wyraźnie obniża poziom kortyzolu, obniżając poziom stresu. Sięgając po sterydy na masę z dodatkiem tego związku, szybko dostrzeżesz także poprawę swojego samopoczucia. Dzięki nim zmieni się również twoje ogólne nastawienie psychiczne. Niemalże wszystkie sterydy anaboliczne prowadzą bowiem do zwiększenia ilości produkowanej dopaminy, która jest hormonem odpowiadającym za twój nastrój.

A co z odżywkami?

Załóżmy jednak, że nawet po zapoznaniu się z różnymi właściwościami sterydów na masę wciąż nie chcesz ich stosować, bo po prostu się tego boisz. Masz do tego pełne prawo. Nikt nie zmusi cię do regularnego sięgania po sterydy, więc jeśli tylko chcesz i masz w sobie na tyle dużo cierpliwości, możesz budować masę mięśniową w sposób całkowicie naturalny. Dobra i naturalna dieta nie musi jednak bazować jedynie na mięsie, warzywach i owocach. Mimo wszystko warto by było uzupełnić ją przynajmniej specjalnymi odżywkami dla sportowców. Nie ma w nich niczego złego. Tego rodzaju odżywki nie są bowiem sterydami czy jakimikolwiek innymi specyfikami, bo to po prostu produkty, które mają na celu zastąpić ludziom zwykłą żywność. Sięgasz po nie wtedy, gdy np. brakuje ci czasu na przygotowanie normalnego posiłku. Odżywki są wygodne w użyciu, ponieważ wykonane z nich napoje możesz z łatwością zabrać ze sobą wszędzie - czy to w podróż pociągiem, czy to na zajęcia na uczelni. Dodatkowym ich plusem jest to, że łatwo można je przyswoić. Czasami nawet w porze posiłku totalnie nie masz ochoty na jedzenie i wiesz, że będziesz je w siebie wmuszać. Zamiast więc katować się obfitymi i objętościowymi daniami, niektóre z nich zastępuj odżywkami. Taki koktajl na pewno zawsze bez trudu wypijesz. Możesz to robić nawet kilka razy w ciągu dnia.

Czym jest gainer?

Za absolutnie najlepsze odżywki na masę uchodzą klasyczne gainery. Pewnie już o nich słyszałeś, bo są to jedne z popularniejszych "suplementów diety" kierowanych do sportowców, zwłaszcza tych próbujących budować masę mięśniową. Każdy gainer to substytut "normalnego" jedzenia. Dostępny w formie wygodnego proszku i przeznaczony do wykonywania napojów czy koktajlów, okazuje się bardzo pomocny w momencie, gdy musisz dobić kalorie, a nie jesteś już w stanie niczego więcej zjeść. Gainery oczywiście zawsze będą się między sobą różnić. Wynika to przede wszystkim z ich odmiennych składów. Dobry gainer powinien zawierać jak najwięcej białka. Ogólnie rzecz biorąc ten makroskładnik musi go wypełniać w mniej więcej 30-40%. Uważaj na produkty, które mają tego białka mniej. Nie warto kupować gainerów zawierających zaledwie 10% czy 20% protein. Resztę składu w tego rodzaju odżywkach na masę tworzą węglowodany oraz tłuszcze, stosowane zwykle w podobnych ilościach. Na nie akurat nie musisz zwracać szczególnej uwagi. Zadbaj wyłącznie o to, by kupowany przez ciebie gainer zawierał jak najmniej dodatkowych substancji. Nie potrzebujesz w nim bowiem ani konserwantów, ani innych sztucznych związków.

Teraz powinieneś już wiedzieć, jak masz postępować i co masz robić, jeżeli chcesz w miarę szybko i przede wszystkim efektywnie rozbudowywać swoją sylwetkę. Najpierw zadbaj o podstawę, czyli codzienną dietę, a potem uzupełnij ją różnymi specyfikami. Te wszystkie sterydy, odżywki czy tabletki na masę naprawdę mogą ci pomóc.%frazy%